
Pricing: Packages and Discounts
Master Instructor
Master level rates too high? Check out our other instructors at our standard pricing.
Option | Price per half hour | Total Cost | ||
Pay as You Go | $45 /30min | $45 | ||
4 Lessons | $40.00 /30min | $160 | ||
12 Lessons | $35.00 /30min | $420 | ||
24 Lessons | $32.50 /30min | $780 |
Option | Price per full hour | Total Cost | ||
Pay as You Go | $70 /hour | $70 | ||
4 Lessons | $65.00 /hour | $260 | ||
12 Lessons | $55.00 /hour | $660 | ||
24 Lessons | $50.00 /hour | $1200 |
Free Lessons |
---|
FREE Lesson with your First Package! Refer a student and get one FREE lesson! Returning students: Upgrade your package and get one FREE! |
Discounts |
Webcam Lessons: 10% (first-time customers) |
+$10.00 for in home service


Jaime P.
Vocal Lessons, Song Writing Lessons, Record Engineer Produce
Home
Hi! I'm Jaime, and I love music for the moment and the talent. Some are born with it, some learn to acquire it. I learned to make music and taught others. I would say I'm good but everybody can sing or rap as long as you want to.
- Adult
- English
- Your Home
